Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva raspisala je natječaj „Škola – prijatelj zajednice“ za prijedloge inovativnih modela razvoja volonterstva, kojim se pridonosi boljem i solidarnijem društvu u kojem živimo. Karlovački gimnazijalci (Vijeće učenika) javili su se na natječaj s projektom „Zajednički hod u radosti života“ koji već tri godine ostvaruju u suradnji s Centrom za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac. Kroz crtačke radionice, informatičko opismenjavanje učenika Centra, dramski izričaj i zajedničku proslavu božićnih blagdana, gimnazijalci i učenici Centra razvijali su humanost i spoznaju važnosti međusobnog pomaganja. Iako je u zajedničkim aktivnostima sudjelovao veći broj učenika Gimnazije Karlovac, kao nositelje suradnje vrijedi istaknuti Vjeru Ninčević i Ivanu Paljug. Također, svojim nesebičnošću i vlastitim primjerom istaknule su se pedagoginja Vlasta Hrvat i profesorica u Centru Franca Puškarić. Novčana nagrada u iznosu od deset tisuća kuna odobrena je u svrhu provedbe nagrađenog modela volontiranja mladih. Nagrada je bila dodijeljena 17. studenog 2009. Godine u Muzeju Mimara u Zagrebu u nazočnosti dr. Carolyn J. Lukensmeyer, savjetnice američkog predsjednika Baracka Obame za pitanja uključivanja građana u donošenje javnih politika na federalnoj i lokalnoj razini.