U školskoj godini 2018./2019. upisujemo 154 učenika u četiri smjera:

Program Broj razrednih odjela Broj učenika Bodovanje
Opći uspjeh Zaključne ocjene u 7. i 8. razredu
Opća gimnazija

3

78

Prosjeci svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale od 5. do 8. razreda. Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Biologija
Jezična gimnazija

1

26

Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Biologija
Prirodoslovno-matematička gimnazija

1

26

Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Kemija, Fizika, Biologija
Prirodoslovna gimnazija 1 24 Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Kemija, Fizika, Biologija

Pravo na dodatne bodove ili izravan upis:

Kandidati ostvaruju pravo na izravan upis ili na dodatne bodove na osnovi rezultata koje su postigli na državnim natjecanjima u znanju iz sljedećih nastavnih predmeta:

• Opća i jezična gimnazija: Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Natjecanje iz područja informatike - računalstva (Infokup)
  • Prirodoslovno-matematička gimnazija: Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Fizika, Kemija, Natjecanje iz područja informatike - računalstva (Infokup)
  • Prirodoslovna gimnazija: Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Kemija, Biologija, Fizika

Minimalan bodovni prag:

Najniži ukupan broj bodova za prijavu u sva četiri smjera je 65 bodova.

Važni datumi i informacije vezane za postupak upisa:

• 26. lipnja 2018. do 10. srpnja 2018. – prijave obrazovnih programa
  • 12. srpnja 2018. – krajnji rok za zaprimanje prijavnica (dostavljaju se u osnovne škole)
  • 13. srpnja 2018. – objava ljestvica konačnog poretka i isprintavanje upisnica
  • 16. srpnja 2018. – dostava upisnica u Gimnaziju Karlovac

Učenici koji su stekli pravo upisa u Gimnaziju Karlovac moraju se službeno doći upisati u ponedjeljak 16. srpnja 2018. (u Malu školu) od 8 do 13 sati.

Za upis u prvi razred učenici trebaju donijeti:

- upisnicu koju će sami isprinati iz sustava upisi.hr (moći će se preuzeti iz sustava NISpuSŠ nakon što rezultati upisa postanu službeni). Upisnicu moraju supotpisati učenik i roditelj.

Također, potrebno je rukom popuniti podatke koje sustav neće povući (adresa stanovanja, zanimanje roditelja, djevojačko prezime majke....)

- dokumentaciju na temelju koje su dobili dodatne bodove (zdravstvene teskoće, socijalni status, invaliditet…) tj. onu dokumentaciju koju su razrednici u osnovnim školama ručno unosili u sustav. Ovo se ne odnosi na bodove/direktan upis koje je sustav sam povukao (npr. državna natjecanja ili natjecanja u sportu).

Nije potrebno nositi svjedodžbe, domovnicu ili rodni list. Za upis također nije potrebna potvrda liječnika školske medicine o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija.

Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima dostaviti potpisanu upisnicu za upis u I. razred, dužan ju je dostaviti njegov roditelj/skrbnik.

Informacije o stranim jezicima

Opća, jezična i prirodoslovno-matematička gimnazija

Prvi strani jezik je engleski jezik, a drugi strani jezik je njemački jezik. Učenici samostalno biraju žele li njemački jezik učiti kao nastavljači ili početnici.

VAŽNO!!! Molimo sve učenike da do 10. srpnja 2018. prilikom izbora jezika u kartici Drugi strani jezik popune samo prvi prioritet (izbor između njemačkog početnog ili njemačkog naprednog) te da karticu drugi prioritet ostave praznu.

U kartici Prvi strani jezik bit će ponuđen samo engleski jezik.

Prirodoslovna gimnazija

Prvi strani jezik je engleski jezik. Učenici prirodoslovnog smjera nemaju drugi strani jezik, ali njemački jezik bit će ponuđen kao izborni predmet.

Napomena:

Kandidat koji u osnovnoj školi nije učio određeni strani jezik može prilikom prijave programa obrazovanja odabrati učenje toga stranog jezika kao prvoga stranog jezika uz uvjet da položi provjeru znanja toga jezika. Provjera će se održati 3. srpnja 2018. u 9.00 (uz prethodnu najavu!).

Informacije o izbornim predmetima u prvom razredu

Opća, jezična i prirodoslovno-matematička gimnazija

Učenici biraju jedan od ponuđena dva izborna predmeta: etika ili vjeronauk (katolički ili islamski)

Prirodoslovna gimnazija

Učenici biraju dva izborna predmeta od ponuđenih četiri:

1. etika ili vjeronauk (katolički ili islamski)
  2. njemački jezik ili osnove ekologije

Razinu njemačkoj jezika (početni ili napredni) učenici izabiru sami, te će svoj izbor priopćiti upisnoj komisiji na samim upisima jer sustav ne nudi mogućnost biranja razine kod izbornog predmeta.

Informacije o fakultativnim predmetima

Fakultativni predmeti nisu obavezni i učenici ih mogu odabrati, ako žele, u rujnu. Fakultativni predmeti koji se nude su: francuski jezik, njemački jezik – nastava za njemačku jezičnu diplomu (DSD), španjolski jezik, talijanski jezik i nacrtna geometrija. Sve informacije o fakultativnim predmetima zainteresirani učenici će dobiti nakon početka nastave.

Više o upisima možete pročitati na www.upisi.hr

Svim budućim učenicima želimo dobrodošlicu u Gimnaziju Karlovac.

Denis Plavetić, prof.

upisni koordinator