U školskoj godini 2019./2020. upisujemo 120 učenika u četiri smjera:

Program Broj razrednih odjela Broj učenika Bodovanje
Opći uspjeh Zaključne ocjene u 7. i 8. razredu
Opća gimnazija

3

60

Prosjeci svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale od 5. do 8. razreda. Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Biologija
Jezična gimnazija

1

20

Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Biologija

Prirodoslovno-matematička gimnazija

(model B)

1

20

Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Kemija, Fizika, Biologija
Prirodoslovna gimnazija 1 20 Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Kemija, Fizika, Biologija

Pravo na dodatne bodove ili izravan upis:

Kandidati ostvaruju pravo na izravan upis ili na dodatne bodove na osnovi rezultata koje su postigli na državnim natjecanjima u znanju iz sljedećih nastavnih predmeta:

• Opća i jezična gimnazija: Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Povijest, Geografija, Natjecanje iz područja informatike - računalstva (Infokup)
  • Prirodoslovno-matematička gimnazija: Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Fizika, Kemija, Natjecanje iz područja informatike - računalstva (Infokup)
  • Prirodoslovna gimnazija: Hrvatski jezik, Matematika, Prvi strani jezik, Kemija, Biologija, Fizika

Minimalan bodovni prag:

Najniži ukupan broj bodova za prijavu u sva četiri smjera je 70 bodova.

Informacije o stranim jezicima

Opća i jezična gimnazija

Prvi strani jezik je engleski jezik, a drugi strani jezik je njemački jezik. Učenici samostalno biraju žele li njemački jezik učiti kao nastavljači ili početnici.

Prirodoslovno-matematička gimnazija

Prvi strani jezik je engleski jezik. Učenici prirodoslovno-matematičkog smjera (model B) nemaju drugi strani jezik, ali njemački jezik bit će ponuđen kao fakultativni predmet.

Prirodoslovna gimnazija

Prvi strani jezik je engleski jezik. Učenici prirodoslovnog smjera nemaju drugi strani jezik, ali njemački jezik se nudi kao izborni predmet.

Informacije o izbornim predmetima u prvom razredu

Opća, jezična i prirodoslovno-matematička gimnazija

Učenici biraju jedan od ponuđena dva izborna predmeta: etika ili vjeronauk (katolički ili islamski)

Prirodoslovna gimnazija

Učenici biraju dva izborna predmeta od ponuđenih četiri:

1. etika ili vjeronauk (katolički ili islamski)
  2. njemački jezik ili osnove ekologije

Razinu njemačkoj jezika (početni ili napredni) učenici izabiru sami.

Informacije o fakultativnim predmetima

Fakultativni predmeti nisu obavezni i učenici ih mogu odabrati, ako žele, u rujnu. Fakultativni predmeti koji se nude su: francuski jezik, njemački jezik – nastava za njemačku jezičnu diplomu (DSD), španjolski jezik, talijanski jezik i nacrtna geometrija. Za učenike prirodoslovno-matematičkog smjera, pored već navedenih predmeta, bit će omogućeno pohađanje i njemačkog jezika. Sve informacije o fakultativnim predmetima zainteresirani učenici će dobiti nakon početka nastave.

Više o upisima možete pročitati na www.upisi.hr