U školskoj godini 2010./2011. odlučili smo s učenicima većih interesa za kemiju, a kako bismo potaknuli veći interes za prirodne znanosti, kroz timski rad primijeniti naučene znanstvene spoznaje o kemijskim procesima. Javila se ideja o proizvodnji prirodnih sapuna koju smo uspješno proveli u djelo. Ovaj projekt zainteresirao je i okupio cijeli tim kolega. Tako je prof. biologije i kemije Antun Milinković osmislio vlastitu liniju sapuna koju smo izrađivali po njegovoj recepturi. Marina Kubura, profesorica likovne umjetnosti, osmislila je unikatni oblik sapuna, naime, sapune su učenici izrezbarili, ali i prigodno umotali. Time su u projekt uključeni i učenici likovne sekcije. Profesorica kemije i biologije Jasminka Žiža s učenicima je izrađivala balzame za usne koji su također bili pravi hit među učenicima. Vesna Gosta, profesorica biologije i voditeljica Fotosekcije, događanja je popratila fotografiranjem. Dio tima bila je profesorica Ivana Huljev te mnogi učenici. U suradnji sa Šumarskom školom u Karlovcu napravljeni su posebni kalupi za sapune s ugraviranim logom škole koji je ostao otisnut na svakom sapunu. Učenici su upoznali kompletnu tehnologiju proizvodnje, od razrade ideje, prikupljanja informacija, izrade sapuna do odabira i dizajniranja ambalaže. Sapune smo izrađivali od maslinovog ulja (od potpuno prirodnih sastojaka, ručno, hladnim postupkom kako bi se sačuvala ljekovita svojstva), ali i od svinjske masti, koji su oplemenjeni ljekovitim čajevima, sokovima iz svježeg voća i eteričnim uljima. Za boju sapuna korišteni su isključivo prirodni sastojci biljnog podrijetla, bez dodatka umjetnih konzervansa.