Gimnazija Karlovac dobila je suglasnost Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva za obavljanje poslova posredovanja za povremeni rad učenika u Karlovačkoj županiji. Nakon dobivene suglasnosti od Karlovačke županije te upisa djelatnosti Učeničkog servisa u sudski registar, Učenički servis Gimnazije Karlovac započeo je s radom 22. srpnja 2011. g. Gimnazija Karlovac posredovat će pri povremenom zapošljavanju učenika srednjih škola Karlovačke županije s kojima su potpisale Sporazum o obavljanju djelatnosti u svezi s posredovanjem za povremeni rad redovnih učenika srednjoškolskih ustanova. Redovni učenici mogu se učlaniti u Učenički servis svaki radni dan od 8.00 do 12.00 sati te obavljati povremene poslove, odnosno otpočeti s radom ili raditi za vrijeme zimskog, proljetnog ili ljetnog odmora.