U školskoj godini 1911./1912. započela je redovita obuka u gimnastici tek 1. siječnjem 1912. Vježbalo se u gombaonici više pučke djevojačke škole koja je snabdjevena svima potrebnima gimnastičkim spravama. Za lijepa vremena vježbalo se na ljetnom igralištu djevojačke škole ili na gimnazijskom dvorištu. Vježbe se izvađale po sokolskom sistemu dr. Miroslava Tyrša. Učenici su bili razdijeljeni po razredima u odjele od 25 – 35 vježbača, od kojih je svaki pojedini odio imao u tjednu po dva sata gimnastike; odjela takovih bilo je 8.  Za lijepih ljetnih dana uzimala se s višim razredima i laka atletika kao npr. bacanje diska, koplja, željezne kugle i kamena. Osim redovitih gimnastičkih satova bavili su se učenici u zimi raznim zimskim športovima kao klizanjem na ledu, sanjkanjem na ručnim saonicama i skijama, a u ljetu plivanjem u Korani i nogometom na vojničkom vježbalištu.