Odvjetnik
Rođen:
04.Prosinac.1950

Anto Nobilo rođen je 4. prosinca 1950. godine u Splitu. Mladost je proveo u Splitu, Osijeku i Karlovcu gdje mu je otac službovao. Pohađao je karlovačku Gimnaziju gdje je maturirao 1969. godine, a Pravni fakultet u Zagrebu završio je 1976. Krajem 1970-ih godina radio je kao pripravnik u Okružnom javnom tužiteljstvu, a nakon toga četiri je godine bio tužitelj u Donjoj Stubici. Iz Okružnog javnog tužiteljstva 1992. godine odlazi u odvjetničke vode. Odvjetnički ured otvara uz pomoć Vjekoslava Šafranića s kojim ga veže ljubav prema borilačkim sportovima. Naime, Šafranić je bio jedan od pionira karatea, a Nobilo taekwondoa u bivšoj Jugoslaviji.

Nobilo je u Karlovcu djelovao kao natjecatelj i trener taekwondoa od 1968. do 1979. Nakon odlaska u Zagreb vodio je ekipu TDK „Metalac – Jelenovac“. Bio je jedan od prvih reprezentativaca u taekwondou. Osvojio je srebro na SP u Montrealu 1974. godine i zlato na prvom EP u Stuttgartu 1975. godine. Bio je izbornik muške reprezentacije Jugoslavije (1878. – 1990.). Napisao je knjige „Tae kwon do, način borbe nogama i rukama“ (1979.), „Taekwondo novi olimpijski sport“ (1986.) i „Izvorni taekwondo“ (1989). Nositelj je crnog pojasa 8. dan. Bio je sudionik mnogih značajnih procesa, od suđenja Andriji Artukoviću do zastupanja generala Tihomira Blaškića na Međunarodnom sudu u Haagu.