Učenici 3.​ e razreda Matej Testen, Maja Radočaj, Leon Biljan i Filip Jakšić sudjelovali su na natjecanju Tetragon koje se održavalo u Rijeci 19. travnja 2016. u organizaciji Sveučilišnih odjela za matematiku, fiziku, informatiku i biotehnologiju. Natjecanje se odvijalo u pet etapa. Naši učenici su za početak rješavali online test u kojem su pokazali svoje znanje o pojedinom Odjelu, upisima i vrstama studija. Nakon toga uslijedila su natjecanja na svakom pojedinom Odjelu. Na Odjelu za fiziku bavili su se mjerenjem i izračunima frekvencija i valova, na Odjelu za matematiku rješavali su problematiku Rubikove kocke, proučavali matematiku koja se pojavljuje u Alisi u Zemlji čudesa te u GeoGebri izrađivali alata za crtanje fraktala. Na Odjelu za informatiku bavili su se kodiranjem, a na Odjelu za biotehnologiju šećerima. Na svakom od Odjela osvojili su zavidne rezultate. U pauzi između natjecanja i proglašenja pobjednika sudjelovali su na LAN partyju te osvojili dvije od tri prve nagrade. U sklopu fakulteta je i superračunalo Bura koje su natjecatelji mogli razgledati. Puni dojmova, skoro otpuhani olujnom burom i zadovoljni uspjehom vratili smo se u Karlovac u kasnim popodnevnim satima.