Učenici 3.e razreda naše škole, Albert Gajšak i Filip Jakšić dobitnici su Harvard Prize Book nagrade koju tradicionalno dodjeljuje Sveučilište Harvard iz SAD-a. Nagrada se dodjeljuje učenicima trećeg razreda koji su se istaknuli u savladavanju nastavnog programa, jakim crtama ličnosti i uspjesima u raznim izvanškolskim područjima. Svaka srednja škola u Republici Hrvatskoj smije nominirati jednog učenika tako da se napiše preporuka. Budući da su Albert i Filip, osim iznimnih školskih rezultata,  djelovali kao tim u raznim robotičkim natjecanjima, osvojili nekoliko međunarodnih Oskara znanja bili su očiti izbor škole. Preporuke je napisao Denis Plavetić, profesor engleskog jezika, a Albert i Filip su uz još jednu učenicu iz Zagreba odabrani kao najbolji u ovoj školskoj godini. Svečana dodjela nagrada održala se 7. srpnja 2016. u Zagrebu, a nagrade je uručila Lidija Ortloff, predstavnica Harvarda. Osim nagrade, učenici su dobili i korisne informacije o Sveučilištu Harvard, mogućnostima koje ono pruža, te načinom prijave na to prestižno sveučilište.

DSC07404 min DSC07460 min  DSC07477 min  DSC07468 min