Kreativno mišljenje smatra se ključnom vještinom za poučavanje u 21. st. pa je zadatak tečaja koji sam pohađala da nas potakne u inovativnosti i spremnosti da koristimo metode koje razvijaju kreativnost. Tečaj se održavao u Pragu od  3. Do 7. srpnja 2017., a organiziran je u 11 tematskih modula (npr. Tipovi inteligencije, Bloomova taksonomija, Dobra pitanja, Učenje kreativnog mišljenja i sl.). Ishodi tečaja usmjereni su na napredak vještina kreativnog mišljenja, unapređivanje vještina poučavanja, usvajanje inovativnih tehnika poučavanja te poticanje učeničke samostalnosti. Kod polaznika su željeli potaknuti međusobno razumijevanje, uvažavanje različitosti te jačanje jezičnih kompetencije kroz aktivno korištenje stranog jezika. Iznimno sam zadovoljna organizacijom tečaja te novim spoznajama koje sam tamo stekla.

prof. Natalija Jadrić