Seminar Socializing in the nature održan je na Islandu, u Borgarnesu, malom mjestu od 2000 stanovnika, no s vrlo zanimljivim sadržajima: sportskim terenima, dvoranama, bazenima. Na seminaru je prisustvovalo dvadeset i dvoje profesora iz sedam zemalja EU. Trajao je od ponedjeljka do subote, s tim da su se predavanja odvijala ujutro od 9. do 12.30. u predavaonici, a od 13.30 do 16.00 vani. Naglasak je bio na radu u različitim grupama jer smo kroz različite metode rada i uloge svakog člana uvježbavali socijalne vještine.

U sklopu predavanja bili smo i na dvije poludnevne stručne ekskurzije: 

  1. Izvori termalne vode i ledenjački slapovi
  2. Posjet farmi i poljima lave

Seminar je bio vrlo zanimljiv, a metode primjenjive u nastavi svih predmeta. Najveća je vrijednost ovakvih seminara ta što smo se svi uspjeli međusobno dobro upoznati i saznati dosta toga o načinu rada i sustavu školstva u drugim zemljama.

 

prof. Franjo Škrtić