Seminar “Web platforms for the classroom” trajao je od 23.4.do 30.4.2017. Održan je u Europass Teacher Academy - Europass Centro Studi Europeo u Firenzi u sklopu projekta Erasmus+. Uz mene, seminar su pohađale kolegica iz Španjolske, Austrije te dvije kolegice iz Rumunjske. Voditeljica seminara bila je Talijanka Ilaria Barbieri. Prvi dan smo se upoznavali,  predstavili svoju školu i zemlju. Zatim smo radili u Googlu koristeći Google disk, Youtube, Edmodo, Socrativ, Kahoot i Studystack. Obradili smo i neke zanimljive teme za razred poput motivacije, etičkih vrijednosti i kompetencija. Zadnji smo dan pisali projekte koje ćemo provesti u vlastitoj  školi, a u koje smo uključili naučeno.

      Nakon završenog seminara mogli smo izabrati jedan od triju ponuđenih izleta. Odabrala sam Pisu gdje smo se vrlo ugodno družili. Ovaj je seminar za mene bio prekrasno iskustvo koje preporučujem svim svojim kolegama.

prof. Ivana Huljev