Početkom ožujka 2017. provela sam tjedan dana u Lisabonu u sklopu Erasmus + programa. Na seminaru koji je organizirala Eekhout academy iz Belgije bilo je 17 sudionika iz Cipra, Austrije, Belgije, Bugarske, Estonije, Španjolske i Hrvatske. Bili smo smješteni u hotelu na Almadi, u dijelu grada s desne strane rijeke Tajo. Tema seminara bio je STEAM u nastavi. Imali smo niz radionica na kojima smo izmijenili iskustva o izvođenju STEAM-a u našoj školi. Također smo dobili zajednički zadatak - izraditi most preko rijeke Tajo pomoću štapića, papira, špage i ljepil, i to u određenom mjerilu te u skladu s prirodom. U sklopu zadatka morali smo napraviti  film i prezentaciju o tome kako smo izradili most. Radionice su se održavale svaki dan od 9 do 16 sati, nakon toga imali smo slobodno vrijeme za šetnju gradom i večeru. Seminar je bio vrlo uspješan i poučan, naučila sam kako nastavu STEAM-a možemo približiti i našim učenicima, tj. kako to raditi u nastavi, iako naš postojeći kurikul još ne predviđa takav oblik nastave.

erasmus belgija

 

 

 

 

 

prof. Tanja Mihaljević