Seminar Inovativne metode  poučavanja u organizaciji agencije IDEC iz Pireja održan je u istoimenom gradu u terminu od 6. do 10. veljače 2017. godine.  Na seminaru je sudjelovalo 13 sudionika iz Latvije, Litve, Italije, Rumunjske i Hrvatske. Svaki je dan bio posvećen jednoj ili dvjema metodama poučavanja koje smo prvo savladali teorijski, a zatim implementirali. Neke od metoda su projektno učenje, igranje uloga, umne mape, debata, oluja mozgova, etička dilema,  mapiranje zajednice itd.  Svaka se od ovih metoda, uz male prilagodbe, može upotrijebiti u poučavanju bilo kojega predmeta i tako učiniti nastavu zanimljivijom i kreativnijom.

      Svaki je dan bio koncipiran na sličan način; sam seminar je trajao od 9 do 15 sati, a potom je slijedilo slobodno vrijeme koje su naši organizatori začinili organiziranim druženjima te posjetama atenskim znamenitostima. Tako smo, uz predviđene programske sadržaje, imali priliku upoznati grčku kulturu i  povijest, ali i današnji način života.  Bilo je to, u svakom slučaju, vrlo pozitivno iskustvo koje preporučam svim svojim kolegama. 

erasmus grcka

 

 

 

 

 

 

prof. Martina Vičić Crnković