Dragi roditelji i budući učenici naše škole,

Dana 25. srpnja 2020. u sustavu  NISpuSŠ objavit će se ljestvice konačnog poretka (u 12.00h) nakon čega će na kartici Moj odabir biti omogućen dohvat Upisnice.

Učenici koji su stekli pravo upisa u Gimnaziju Karlovac mogu dostaviti upisnu dokumentaciju na dva načina:

1.) Osobno donijeti dokumente (vidi niže) u ponedjeljak, 27. srpnja 2020. od 8 do 13 sati.

Upisnica mora biti potpisana, a može je dostaviti i druga osoba ako učenik ne može doći.

2.) Dokumente (vidi niže) 27. srpnja 2020. dostaviti elektroničkom poštom upisnom koordinatoru na adresu denis.plavetic@skole.hr  

Upisnica mora biti isprintana, potpisana (oba potpisa) te skenirana, a dodatna dokumentacija samo skenirana. Originale su učenici dužni dostaviti prvi dan nastave.

Dokumentaciju se može dostaviti elektroničkom poštom i odmah po objavi ljestvica konačnog poretka (od subote iza 12 sati). Upisni koordinator neće potvrđivati prijem dokumentacije tijekom vikenda, već ćete povratni mail dobiti do kraja dana u ponedjeljak (27. srpnja 2020.).

 

Za upis u prvi razred učenici trebaju dostaviti:

- Upisnicu koju će sami isprintati iz sustava upisi.hr (moći će se preuzeti iz sustava NISpuSŠ nakon što rezultati upisa postanu službeni). Upisnicu moraju supotpisati učenik i roditelj. Molimo vas da dopišete podatke koje sustav neće povući poput adrese, zanimanja roditelja itd.

- dokumentaciju na temelju koje su dobili dodatne bodove (zdravstvene teskoće, socijalni status, invaliditet…) tj. onu dokumentaciju koju su razrednici u osnovnim školama ručno unosili u sustav. Ovo se ne odnosi na bodove/direktan upis koje je sustav sam povukao (npr. državna natjecanja ili natjecanja u sportu ).

Nije potrebno nositi svjedodžbe, domovnicu ili rodni list. Za upis također nije potrebna potvrda liječnika školske medicine o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija.

Napomena za prirodoslovnu gimnaziju

Razinu njemačkoj jezika (početni ili napredni) učenici izabiru sami, te će svoj izbor priopćiti upisnoj komisiji na samim upisima jer sustav ne nudi mogućnost biranja razine kod izbornog predmeta. Ako se dokumentacija dostavlja elektroničkom poštom, molimo vas da odabir razine njemačkoj jezika napišete u mailu.

Udžbenici

Popise udžbenika možete naći na kartici Škola / Popis udžbenika. Ažurirane popise udžbenika upisani učenici dobit će na upisima.

Svim budućim učenicima želimo dobrodošlicu u Gimnaziju Karlovac.

Denis Plavetić, prof.

upisni koordinator