Međunarodno natjecanje Booktrailer Film Festival, čiji je cilj populariziranje literature filmskim sredstvima, provodi se od 2007. godine. Namijenjeno je srednjoškolcima koji su zainteresirani za književnost i filmsku umjetnost, a zadatak je natjecatelja snimiti booktrailer, tj. kratku najavu za knjigu po izboru.

Budući da Gimnazija Karlovac u suradnji s talijanskom školom iz Brescie organizira prvi Booktrailer Film Festival u Hrvatskoj, pozivamo učenike da se uključe u natječaj za osmišljavanje logotipa (vizualnog identiteta) Festivala.

Svi učenici koji žele sudjelovati mogu se javiti nastavnicama Likovne umjetnosti Marini Kubura i Nataši Pavlović do 30. studenoga, a rok za predaju radova je 6. prosinca 2019. godine.