Dana 16. ožujka 2018. godine 89 učenika četvrtih razreda bilo je na stručnom izletu iz povijesti u Jasenovcu i Vukovaru. U pratnji učenika bili su predmetni nastavnici povijesti Ognjen Gravora, Marijana Smokrović i Vlatka Šavor te razrednici 4.c razreda Antun Goldašić, 4.d razreda Tomislav Šegina i razrednica 4.f razreda Zrinka Nekić. Uz nastavnike u pratnji je bio i brigadir Dubravko Halovanić, naš dugogodišnji suradnik za teme Domovinskog rata.

Cilj je ovog stručnog izleta iskazivanje poštovanja i sućuti za svaku žrtvu rata, prepoznavanje zločina i zauzimanje jasnog stava o njemu te njegovanje sjećanja na Domovinski rat.

S ponosom možemo ustvrditi da je ogromna većina naših učenika zadani cilj i ostvarila. Učeći o bitnim trenucima hrvatske povijesti pokazali su da shvaćaju vrijednost ljudskog života, da razumiju važnost poštivanja kulturnih i nacionalnih razlika te da su spremni osuditi svaki zločin i aktivno se odupirati svakom zlu.

Jasenovac 2018

Vukaovar   memorijalno groblje

Vukovar   Ovčara