U sklopu Mjeseca hrvatske knjige (ove godine posvećenog enciklopedistici) akademik Slobodan Kaštela održao je predavanje „Mažuranići“. Predavanje je održano  u srijedu, 8. studenoga 2017. u 13 sati u Ilirskoj dvorani Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić”. Glavna tema predavanja bio je Vladimir Mažuranić, hrvatski leksikograf, pisac, pravnik, povjesničar i predsjednik  JAZU.  Posebno je istaknuo najvažnije djelo Vladimira Mažuranića Prinosi za hrvatski pravno-povjestni rječnik u kojem je obrađena pravnopovijesna rječnička baština hrvatskoga nazivlja iz pravnih i drugih povijesnih spomenika. Akademik je govorio  i o Vladimirovom ocu Ivanu Mažuraniću, banu pučaninu i autoru znamenitog epa Smrt Smail-age Čengića te Vladimirovoj kćeri Ivani Brlić-Mažuranić. Predavanju je prisustvovao 3. d razred u pratnji profesorice Natalije Jadrić.