U Prvoj gimnaziji Varaždin od 27. do 30. lipnja održana je Ljetna škola kemije za srednjoškolce koji su ove školske godine završili drugi, treći ili četvrti razred. Škola je organizirana uz podršku i u suradnji s Institutom Ruđer Bošković, Hrvatskim društvom kemijskih inženjera i tehnologa i Varaždinskom županijom, a pohađalo ju je dvanaestero srednjoškolaca iz Varaždina, Čakovca, Zagreba, Karlovca i Slavonskog Broda. Učenica drugog E razreda Ena Penić sudjelovala je u svim aktivnostima u okviru ljetne škole kemije. Voditelji tih aktivnosti bili su doc. dr. sc. Tomislav Portada iz Instituta Ruđer Bošković, studenti kemije Viktor Škorjanc, Mia Bušljeta i Tin Miladinović, student farmacije Zvonimir Mlinarić i učenik Prve gimnazije Varaždin Ilija Srpak. Dojmovi naše učenice izrazito su pozitivni te je dogovoreno da će se slična događanja organizirati i ubuduće.

Jasminka Žiža, prof savjetnik