Poštovani,

ovim putem pozivam učitelje, nastavnike i profesore koji su zainteresirani za pohađanje specijalizirane "Radionice igranog filma za profesore" koja će kroz nekoliko tjedana biti provedena u Kinoklubu Karlovac.

Radionica započinje u subotu i nedjelju, 5. - 6. studenoga 2016., od 10 do 13 sati, u Mikrokinu Gimnazije Karlovac. Daljnji termini će biti dogovarani prema dinamici grupe.

Prijaviti se možete najkasnije u četvrtak 3. studenoga, e-mailom na ksenija.sankovic@gmail.com ili pozivom na broj 0992030503.

Kinoklub je do sada proveo veći niz radionica posvećenih djeci i mladima, no ovo je prva radionica sustavno namijenjena profesorima kako bi ih se što kvalitetnije upoznalo sa detaljima nastanka igranoga filma te kako bi oni svoja znanja mogli primijeniti u radu s učenicima. Radionica je kombinacija teoretskog i praktičnog dijela, kroz radionicu će se obraditi povijest igranoga filma i posebnosti filmskoga pisma u igranom filmu, a rezultat radionice će biti film prema ideji polaznika.

Radionica igranog filma prati razvoj filma od ideje do realizacije. Sudionici radionice na početku kroz kratki uvodni program upoznaju kratku povijest igranog filma te osnovne filmske pojmove koji su im potrebni za sve etape rada na filmu. Slijedi proces smišljanja ideja te se odabire ona po kojoj će se raditi film. U manjim grupama se razrađuje scenarij i knjiga snimanja, slijedi priprema za snimanje, snimanje te montaža slike i zvuka  a pritom je bitno naglasiti da polaznici prolaze zanimanja unutar filmske ekipe: scenarist, režiser, snimatelj, skripter, mikroman, montažer, itd.

Profesore se želi potaknuti na promišljanje o mogućim nastavnim temama koje mogu s učenicima obraditi putem filma. Film je idealno sredstvo za artikulaciju tema koje ih zanimaju, a kasnije se film može koristiti i za druge razrede. Svladavši teorijska znanja i osnove igranog filma, kamere i snimanja te montaže, za očekivati je da će nove vještine primijeniti u radu s učenicima i da ćemo najnovije karlovačke osnovnoškolske i srednjoškolske filmske uratke gledati na Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece i Filmskoj reviji mladeži – centralnim manifestacijama za osnovnoškolski i srednjoškolski film u Hrvatskoj.

Svu opremu potrebnu za radionicu osigurava Kinoklub. Uz mene, voditelj radionice je Jura Troje, medijski pedagog i učitelj razredne nastave koji već dugi niz godina vodi članove školske filmske družine i radionice po filmskim festivalima.

Stojim na raspolaganju za sve dodatne informacije, a radujem se prijavama!

Lijep pozdrav,

Ksenija