U našoj je školi ove godine prvi put proslavljen Dan škole. Skraćeni su nastavni sati, produženi odmori i organiziran je kviz o povijesti škole.

Javnosti su predstavljene novosti u školskom arboretumu u kojemu će odsada svaki posjetitelj pomoću QR kodova moći saznati više o svakoj vrsti biljaka i njihovim porodicama. Više o vrijednom Vodiču kroz gimnazijski arboretum koji je pripremio profesor Antun Milinković pročitajte na sljedećoj poveznici https://www.gimnazija-karlovac.hr/arboretum.html.

Također, javnost je upoznata sa sporazumom potpisanim s Ministarstvom kulture i medija kojim je Gimnazija Karlovac, prva škola u Republici Hrvatskoj koja je započela s digitalizacijom svoje stare građe, registrirana u sustav e-Kultura. To je nacionalni informacijski sustav digitalizirane kulturne baštine koji će digitaliziranoj gimnazijskoj građi osigurati put prema Europeani, europskoj digitalnoj knjižnici.