Raspored učenika po razrednim odjelima možete pronaći ovdje.

Razredi općeg smjera pažljivo su složeni uzimajući u obzir nekoliko kriterija kako bi se osigurala optimalna organizacija razreda. Kriteriji koji su uzeti u obzir za slaganje razreda uključuju:

1. Vjeronauk ili etika: Razredi su formirani tako da omoguće izbor između vjeronauka i etike kao predmeta. Time se omogućava svakom učeniku da prati nastavu koja je u skladu s njihovim vlastitim uvjerenjima.

2. Napredni ili početni njemački jezik: Raspored učenika također uzima u obzir razinu poznavanja njemačkog jezika. Učenici se grupiraju prema njihovom vlastitom odabiru i znanju njemačkog jezika kako bi se osiguralo da nastava odgovara njihovoj razini. Ukoliko nije bilo posebno naznačeno, u obzir smo uzeli onaj izbor koji je na Upisnici bio na prvom mjestu.

3. Uspjeh u osnovnoj školi: Učenici su također raspoređeni na temelju njihovih postignuća u osnovnoj školi. Cilj je stvoriti razrede u kojima su učenici slične uspješnosti kako bi se olakšao učinkovitiji nastavni proces i podrška učenicima.

Napominjemo da se poznanstva iz osnovne škole ne uzimaju kao kriterij slaganja razreda te da promjene više nisu moguće.

U ime svih djelatnika želim vam srdačnu dobrodošlicu u Gimnaziju Karlovac.

Snježana Štranjgar, prof.

Ravnateljica škole