Gimnazija Karlovac ove će školske godine sudjelovati u Kvizu za poticanje čitanja i kreativnosti "ČITANJEM DO ZVIJEZDA" uz 54 drugih prijavljenih škola iz cijele Hrvatske. Natjecanje se sastoji od kviza znanja i prezentacije multimedijskog uratka (digitalni plakat, poster, animacija...). Tema je ovogodišnjeg natjecanja dnevnik kao književna forma pa će učenici odgovarati online na pitanja iz sljedećih knjiga: Patnje mladog Werthera (Johann Wolfgang Goethe), Pitaj Alicu – Dnevnik jedne narkomanke (Anonimna autorica), Apsolutno istinit dnevnik Indijanca na određeno vrijeme (Sherman Alexie), Bilješke jedne gimnazijalke (Nada Mihelčić). Za prvu razinu (školsku) koja će se održati 25. studenoga 2016. godine potrebno je pročitati prva dva naslova s popisa. Ostale razine (regionalna i nacionalna) održat će se 3. veljače i 7. travnja iduće godine.

Detaljnije informacije mogu se pronaći na poveznici ili pročitati u uputama.

upute