Gimnazija Karlovac i ove se godine uključila u projekt Hrvatskog čitateljskog društva „Minuta za čitanje“. Budući da ovogodišnji projekt naglašava vrijednost prevoditeljskoga rada, gimnazijalci su, između ostalog, čitali odabrane odlomke iz pripovjedaka Arthura Schnitzlera Gospođica Elza i Poručnik Gustl koje je u suradnji s Ivanom Ottom prevela gimnazijska profesorica Marija Vrbetić (1914. – 2004.).

Budući da se Gimnazija Karlovac i Zavičajni odjel Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić“ pripremaju za obilježavanje obljetničke godine Marije Vrbetić predstavljanjem njezine neobjavljene pisane ostavštine, zahvaljujemo sljedećim učenicima koji su nas „Minutom za čitanje“ uveli u obljetnička događanja: Lucija Beketić, 1. b; Tia Tarbuk, 1. b; Anja Bišćanić, 1. f; Ema Profozić, 2.a; Helena Šarić, 2. a; Borna Ogrizović, 2. b; Lena Turčinov, 2. b; Jana Živčić, 2. b; Magdalena Spudić, 3. b; Maris Ćapin, 4. a.