Povodom obljetnice rođenja hrvatskog autora Ivana Gorana Kovačića Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić“ Karlovac u suradnji s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu 21. ožujka 2023. godine organizira HAWaton – natjecanje gimnazijalaca u prikupljanju mrežnog sadržaja. Natjecanje će se održati u Gimnaziji Karlovac, a zadatak sudionika bit će pretraga, vrednovanje i odabir mrežnih stranica koje se odnose na lik i djelo Ivana Gorana Kovačića. Sudionici će u ograničenom vremenskom razdoblju prikupljati poveznice na mrežne stranice koristeći se računalima, a ujedno poštujući i kriterije odabira za katalogizaciju i arhiviranje u Hrvatskome arhivu weba. Ovim događanjem Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić“ obilježava 60 godina otkako je dobila ime po ovom znamenitom autoru.

Više o ovom događanju i Hrvatskom arhivu weba možete pročitati ovdje.