Stribor Marković
Rođen:
1974.

Dr. sc. Stribor Marković rođen je 1974. godine u Karlovcu. Bio je učenik Gimnazije Karlovac. Diplomirao je na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu (studij farmacije i medicinske biokemije), a nakon poslijediplomskog studija doktorirao je farmaceutske znanosti. Znanošću se profesionalno bavi od 1996. godine na područjima molekularne i stanične biologije i farmakologije, a uža mu je specijalnost imunologija te istraživanje novih lijekova koji djeluju na imunološki sustav. Radio je u farmaceutskim kompanijama koje se bave istraživanjem novih lijekova. Znanstveni je suradnik Farmceutsko-biokemijskog fakulteta. Autor je više znanstvenih radova i patenata.

Stekao je diplomu fitoaromaterapeuta u francuskoj školi Hippocratus, a školovao se i za aromamasera. Podučava fitoaromaterapiju, prirodnu aromakozmetiku i radi osobna savjetovanja u području fitoaromaterapije.