Rođen:
22.Kolovoz.1928
Preminuo:
13.Rujan.2017

Rođen je u Sarajevu 22. kolovoza 1928. godine, novinar, nakladnik i javni djelatnik. Maturirao je na karlovačkoj Gimnaziji 1947.godine, studirao je književnost i filozofiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Bio je član osnivačke redakcije „Vjesnika u srijedu” 1952. godine, komentator i urednik Radio Zagreba te djelatnik u Jadran-filmu. Od 1969. godine bio je glavni urednik „Stvarnosti”, a od 1993.-1998. glavni urednik časopisa „Erasmus”. Objavljivao je filmske kritike, reportaže, putopise, političke komentare i polemike, a bavio se i karlovačkim temama (napisao je scenarij za film Signali nad gradom i bio je suautor knjige Okrug Karlovac 1941.). Režirao je 5 dokumentarnih filmova prema vlastitim scenarijima, a napisao je i scenarije za igrane filmove Prometej s otoka Viševice, Akcija stadion i dr. Osnivač je i prvi predsjednik HSLS-a 1989. godine. Zauzimao se za demokratske promjene u Jugoslaviji i Hrvatskoj. Bavi se poviješću Židova u Hrvatskoj i dugogodišnji je predsjednik Židovske općine u Zagrebu. Objavio je knjigu 1941.-Godina koja se vraća (2007. g.).