U sklopu proslave 250. obljetnice škole održat će se  online Obljetnički kviz koji počinje već u utorak 6.9 na školskoj mrežnoj stranici www.gimnazija-karlovac.hr.   Kviz će trajati ukupno 16 tjedana, a svaki tjedan moći ćete odgovoriti na 5 pitanja. Pitanja će biti objavljena svakoga utorka u 8 sati, a moći ćete odgovarati do petka  u 22 sata. Odgovoriti možete samo jednom u tjednu. Svaki točan odgovor nosi jedan bod; tjedno možete skupiti pet bodova. Tako skupljate pojednačne bodove, ali i bodove za svoj razred. Osim sudjelovanjem u online kvizu, pojedinačne i razredne bodove možete skupljati i sudjelujući na ostalim aktivnostima koje će se održavati tijekom prvoga polugodišta. Sudjelujući na ostalim aktivnostima, možete skupiti tzv. zlatne bodove za svoj razred – za troje učenika iz jednoga razreda dobivate jedan dodatni bod za razred.  Svako takvo događanje bit će pravovremeno najavljeno na mrežnim stranicama škole. Nagradu može osvojiti najuspješniji učenik, ali i najbolji razred. Najbolji razred je onaj koji ima najviše učenika u prvih 50 rangiranih. Ukoliko  dođe do izjednačavanja bodova, zadnji tjedan nastave u prvome polugodištu održat će se pripetavanje.

Želimo vam puno uspjeha!