Noć knjige 2016. održava se u petak, 22. travnja, uoči Svjetskoga dana knjige i autorskih prava, a na Dan hrvatske knjige. Noć knjige održava se petu godinu zaredom s ciljem poticanja kulture čitanja, razgovora o literaturi, književnosti i svem onome što knjiga predstavlja ili bi trebala predstavljati u suvremenome društvu. Ovogodišnja Noć knjige u znaku je obilježavanja dviju velikih obljetnica u svjetskoj književnosti – 400. obljetnice smrti Williama Shakespearea i Miguela de Cervantesa, kao i stogodišnjice objavljivanja Priča iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić.

U ovoj manifestaciji sudjeluje više od 200 gradova i mjesta širom Hrvatske, više od 490 sudionika (knjižnica, knjižara, nakladnika, odgojno-obrazovnih ustanova, instituta, kulturnih centara, udruga, muzeja, galerija, udruga književnika i ljubitelja knjige) s više od 1000 programa, prodajnih akcija i pogodnosti.

Cjelovit program možete pronaći ovdje: http://nocknjige.hr/Programska_knizica_2016.pdf