Učenici Gimnazije Karlovac sudjelovali su na prezentaciji fizike kroz pokuse u 3. a razredu Osnovne škole „Grabrik“ razrednice Maje Cindrić. Sat je održan 26. travnja 2012. godine u sklopu projekta profesorice Edite Erdeljac o popularizaciji fizike među mlađim osnovnoškolcima. Izveden je niz jednostavnih pokusa koje su trećaši oduševljeno pratili, a zatim i sami izvodili. Svi su bili zadovoljni viđenim i postignutim, a hrabra gimnazijska ekipa spremna je za nove pothvate.